Przez dziurkę od klucza

Warsztaty ceramiczne

W dniu 9 czerwca 32 uczniów naszej szkoły wzięło udział w warsztatach ceramicznych. Gościliśmy w Mostówce u Pani Teresy, która przygotowała dla nas wspaniałe aktywności. Po drugim śniadaniu dostaliśmy ceramiczne figurki do pomalowania. Były wśród nich np. piękne i dumne koty, wesołe misie, kury, owieczki, aniołki . Każdy z uczestników warsztatów wybierał samodzielnie, którą z figurek chce pomalować. Wszyscy pracowali z zaangażowaniem, we własnym tempie i według własnych pomysłów. Fachowym, serdecznym wsparciem służyła Pani Teresa i wolontariuszki. W przerwie warsztatów relaksowaliśmy się, spacerując po lesie i obserwując mazowiecką przyrodę. Drugi etap zajęć polegał na lepieniu z gliny indywidualnych prac. Tutaj każdy mógł się wykazać kreatywnością. Ta samodzielna ekspresja sprawiła twórcom wiele radości. Powstały krokodyle, żółwie, serduszka, motyle, kubeczki, pojemniczki i inne wytwory dziecięcej wyobraźni. O ostatecznych efektach przekonamy się, gdy po wypaleniu w piecu ceramicznym Pani Teresa dostarczy prace do szkoły.