Przez dziurkę od klucza

Szczęśliwicka Wielkanoc

W dniu 10 kwietnia 2017 roku cała społeczność szkolna spotkała się z okazji nadchodzącej Wielkanocy. Kilka dni wcześniej w wyniku losowania każda z klas stała się wielkanocną drużyną. Drużyny pisanek, zajączków, babek, koszyczków, baranków wielkanocnych, kurczaczków, palemek wykonały plakat przedstawiający wylosowany symbol nadchodzących Świąt. Wszystkie prace były piękne, oryginalne i stały się dekoracją sali gimnastycznej, w której odbywały się wielkanocne spotkania. Wiosną i świętami zapachniało również na korytarzach i w stołówce szkolnej. Wejście do szkoły ozdobiły karty świąteczne z życzeniami przygotowane przez każdą klasę. Uczniowie wzięli udział w wielkanocnych konkursach, quizach i podchodach. Tradycyjnym elementem spotkań w klasach było dzielenie się jajkiem i składanie sobie życzeń.

Tego dnia do szkoły przybyli szczególni goście. Obecny był ksiądz prałat Kazimierz Sznajder oraz przedstawiciele Rady Rodziców Pani Małgorzata Libuszowska, Pani Katarzyna Dryja i Pani Agnieszka Pakuła. Rodzice ufundowali dla wszystkich uczniów „ wielkanocne zajączki”, były też dyplomy i gratulacje z rąk zaproszonych Gości i Pani Dyrektor Elżbiety Nowakowskiej.

Organizatorzy tegorocznych spotkań wielkanocnych bardzo dziękują wszystkim, którzy sprawili, że był to wyjątkowy dzień w życiu naszej szkoły .