Bajkoterapia

Zajęcia bajkoterapii pozwalają na wykorzystanie bajek w celach terapeutycznych i stymulujących rozwój dziecka. Dają możliwość swobodnego wyrażania przeżyć, doświadczeń, emocji.

Bajki rozwijają dziecięcą wyobraźnię i kształtują osobowość. Za ich pomocą dziecko poznaje świat, normy moralne i sposoby postępowania. Bajka terapeutyczna z jednej strony pozwala na to, by dziecko bez lęku spojrzało na swoje trudności, a z drugiej uczy, jak sobie z nimi radzić. Bajki terapeutyczne są formą pomocy psychologiczno-pedagogicznej; zawierają treści mające na celu poznawcze i emocjonalne wsparcie dziecka, dzięki czemu zachodzi budowanie zasobów osobistych i oddziaływanie terapeutyczne. Pojawia się pozytywne myślenie o sytuacjach, które dotychczas wywoływały lęk.

Zajęcia z bajkoterapii sprzyjają dobrej komunikacji i współpracy w grupie, poczuciu bezpieczeństwa, atmosferze zaufania i akceptacji, ujawnianiu pozytywnych uczuć.

Zajęcia skierowane są do uczniów klas drugich szkoły podstawowej.

Odbywają się w piątki w godzinach 11.55 - 12.40 i  13.00 - 13.45

Prowadzący: Joanna Dołowa, Joanna Kołucka