Priorytetem w pracy pedagoga jest uczeń i jego dobro.

Wśród szeregu zadań, które zostały powierzone pedagogom szkolnym na pierwszym miejscu wymienia się pomoc wychowawcom klas w rozpoznawaniu indywidualnych potrzeb uczniów oraz analizowaniu przyczyn niepowodzeń szkolnych i trudności wychowawczych. Realizacji tego zadania służą w szczególności: obserwacja zachowania poszczególnych uczniów i klasy, rozmowy indywidualne i uczestniczenie w godzinach wychowawczych oraz innych spotkaniach z klasą, analizowanie wyników nauczania i ocen zachowania, rozmowy z rodzicami, wywiady środowiskowe, udział w wywiadówkach i Radach Pedagogicznych, porady wychowawcze, prowadzenie lub organizowanie prelekcji i dyskusji na tematy interesujące młodzież.

Do zadań pedagoga należy również:

• Działanie na rzecz zorganizowania opieki i pomocy materialnej uczniom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej, poprzez informowanie rodziców i uczniów o możliwościach, procedurze uzyskiwania zasiłków, stypendiów i innych form pomocy materialnej oraz współdziałanie z instytucjami i organizacjami pozaszkolnymi udzielającymi wsparcia materialnego.

• Podejmowanie działań profilaktyczno – wychowawczych wynikających z programu wychowawczego szkoły:
    - kształtowanie pozytywnych postaw społecznych wśród dzieci i młodzieży:
    - zachęta do świadomego stawania się dobrym człowiekiem, dobrym kolegą,
    - kształtowanie odpowiedzialności za siebie i drugiego człowieka,
    - eliminacja przemocy wśród uczniów,
    - przeciwdziałanie skrajnym formom niedostosowania społecznego dzieci i młodzieży.
  • Prowadzenie profilaktyki uzależnień
  • Koordynacja działań podejmowanych na terenie szkoły z zakresu orientacji szkolnej i zawodowej, tj. organizowanie w odpowiednim czasie informacji ( spotkania, prelekcje, wycieczki) ułatwiającej młodzieży wybór dalszego kierunku kształcenia i zawodu.

Godziny pracy pedagoga szkolnego

p. Kamilli Zawadzkiej

poniedziałek9:00-11:00

środa10:00-11:00